Modernios klasikos oazė vitrinų džiunglėse.

Centrinėse Vilniaus miesto gatvėse vietų, kur galima pavalgyti ir atsigaivinti, tikrai nestinga, tačiau taip pat čia visada galima aptikti ir ką nors netikėto, ar, tiksliau, maloniai stebinančio. Viena tokių vietų galima vadinti Gedimino prospekte, prekybos centre „Gedimino 9“ įsikūrusį barą-restoraną „Carre“.

„Carre“ vilioja lankytojus ir klaidžiojančius po prekybos centre veikiančias parduotuves, ir praeinančius prospektu – du įėjimai į restoraną šiuo atveju išties racionalus sprendimas. Gerai apgalvota ir tai, kad įėjus tiek pro vieną, tiek pro kitą įėjimą atsiduriama tarsi dvejose skirtingose erdvėse – sėdint prie staliuko matyti tik vienerios durys, nėra ir jokio skersvėjo. Žinoma, galima pasirinkti bet kurią restorano pusę, o per jo vidurį nusidriekęs baras tampa tarsi jungtimi tarp dviejų erdvių. Restorano išdėstymas išties palankus klientui: praėjimai erdvūs, atstumas tarp staliukų optimalus, baldai gana patogūs. Taigi, komfortas ir sėdėti, ir judėti, o ir personalui netenka žongliruoti prikrautais padėklais klientams virš galvų. Kalbant apie personalą – taip pat tik geriausi vertinimai. Dar nespėjus padoriai įsitaisyti, jau uždegamos ant stalų stovinčios žvakės (degtukų iš namų neštis tikrai neteks!), o prisėdus, iš pirmo žvilgsnio gana atokiame kampe, tikrai nelieki užmirštas – norint užsisakyti nereikia mojuoti ar pačiam eiti prie baro ir siūlytis atsiskaityti.

Žinoma, galima pasirinkti bet kurią restorano pusę, o per jo vidurį nusidriekęs baras tampa tarsi jungtimi tarp dviejų erdvių.

O atsiskaityti gali tekti ir ne taip mažai. Kainos nėra žemos, bet įkandamos (už didesnės talpos kokteilį reikėtų pasiruošti 12-15 eurų, salotas – apie 8 eurus, o pagrindinį patiekalą 10-20 eurų). Visgi, kokybė ir įvairovė pateisina kainą – tiek gėrimų, tiek maisto pasirinkimas išties gausus: „Carre“ siūlo paragauti ne tik midijų ar ėrienos, bet ir dar įspūdingesnių patiekalų, pavyzdžiui, aštuonkojį. Norintys atsigaivinti gali rinktis iš kelių dešimčių kokteilių (taip pat siūloma ir nealkoholinių) bei kitų gėrimų, o ištroškusiems prabangos siūloma atsikimšti tikro šampano. Valgiaraštis – tikra klasikinių ir modernių sprendimų harmonija. Verta paminėti, kad dviem patiekalais neapsiriboja ir vaikams skirtas valgiaraštis, o kuo paskanauti ras net vegetarai ar veganai. Taigi, rinktis tikrai yra iš ko, o apetito negadina ir serviravimas – indai bei stalo įrankiai dailūs, kruopščiai nublizginti. Kiek kritikos galima pažerti dėl kokteilių taurių, kurios yra plastikinės (žinoma, taip lengviau pakelti didžiulės talpos indus, tačiau estetika nukenčia. Ypač turint omeny, kad plovimas indaplovėje keičia jų spalvą.) Taip pat ir servetėlių, kurios tokios plonytės, kad gerokai gadina bendrą restorano vaizdą.

Kiek prašauta ir renkantis eksterjero sprendimus. Lauko erdvė – restorano kiemelis – jaukiai apšviestas, tačiau greta skoningų girliandų, sukabintų pavėsinės pastogėje, visai nedera įvairiaspalvėmis LED lemputėmis akinantys medeliai. Žinoma, tai neblogas traukos objektas ir sustojančių nusifotografuoti netrūksta, tačiau visai nepanašu į taip kruopščiai restorano viduje kuriamą modernios klasikos dvelksmą – juk čia darniai sujungti stiklo ir tamsios medienos sprendimai, ant kiekvieno staliuko puikuojasi po rožę, netrūksta žvakių šviesos. Griežtos klasikinės formos persipina su moderniomis metalo detalėmis. Apšvietimą apskritai būtų galima įvardinti kaip šio restorano problemą – dėl parinktų tamsesnių interjero atspalvių, būtinas ryškesnis apšvietimas, tačiau kai kurie šviestuvai suderinti prastokai, spigina tiesiai į akis.
Vienas didesnių privalumų – puikus susisiekimas. Restoraną iš įvairių miesto dalių patogu pasiekti ne tik viešuoju transportu, tačiau gana gerai išspręsta ir automobilių stovėjimo problema, kuri aktuali kalbant apie bet kurį centre esantį restoraną. Tiesiai po prekybo centru – kuriame įsikuręs „Carre“ – didžiulė stovėjimo aikštelė. Tad keli lapteliai ir atsiduri restorane.

Dar vienas bandymas viską apžioti – didžiulis akvariumas netoli vieno iš įėjimų, kuriame plaukiojančios nemenkos ryškių spalvų žuvelės niekaip nedera prie minimalistinių interjero detalių. Visgi, nepaisant šių kelių trūkumų, atmosfera restorane jauki, šiuolaikiška muzika puikiai papildo restorano idėją, o ir groja optimaliu garsu – gali būti tikras, kad prie gretimo staliuko apsistoję kaimynai nenugirs, o ir spėlioti ką kalba pašnekovas taip pat netenka. Daugelis dalykų tikrai gerai apgalvoti, galbūt tai ir lemia, kad „Carre“ vietą randa įvairaus amžiaus lankytojai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *