Visiškai nauja paslauga – Vaiko ar senjoro palyda.

„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“ – pasakė Šventasis Augustinas. Ir buvo teisus. Juk būtent kelionės padeda mums praplėsti savo horizontus, pažinti save bei aplinkinį pasaulį. O itin jauname amžiuje jos gali tapti ir ugdymo dalimi.

Suprasdami pasaulio pažinimo svarbą vaikui, tėvai dažnai ryžtasi išleisti savo atžalas keliauti savarankiškai – į įvairias užsienio stovyklas arba pas giminaičius svetur. Deja, neretai vaiko kelionės virsta tikru tėvų galvos skausmu. Priežastis paprasta: nepilnamečiui vykti svetur dažnai leidžiama tik su vyresnio asmens palyda.

Oro linijų siūlomos paslaugos

Amžius, kurio sulaukęs vaikas gali skristi vienas, priklauso nuo pasirinktos avialinijos:

 • Vueling leidžia skristi savarankiškai vaikui sulaukus 11-os metų;
 • FlyBe, Finnair, AirBaltic, SAS, Lufthansa ir LOT airlines – nuo 12-os;
 • Wizzair ir EasyJet – nuo 14-os;
 • Ryanair, Norwegian Airlines ir Monarch Airlines – tik nuo 16-os metų.

Tėvams, norintiems išleisti į kelionę jaunesnio amžiaus atžalą, dalis avialinijų siūlo pasinaudoti papildoma palydos paslauga. Tai reiškia, kad sumokėję specialų mokestį, tėvai prieš skrydį patiki vaiką oro linijų darbuotojams. Darbuotojai rūpinasi juo kelionės metu, o po išsilaipinimo perduoda pasitinkančiam žmogui. Finnair, AirBaltic, SAS, Lufthansa, LOT airlines, Ukraine Airlines ir Vueling palydos paslaugą teikia tuo atveju, jei vaikui yra sukakę penki metai, o Norwegian Airlines – vaikui sulaukus dvylikos. Įdomu tai, kad keliaujant su palydovu į Šengeno zonos valstybes nereikia jokio notaro patvirtinto sutikimo, pakanka vaiko asmens tapatybę liudijančio dokumento.
Atrodytų, puiki paslauga, padedanti numesti dalį rūpesčių nuo tėvų pečių ir išsaugoti daug neatsinaujinančių nervų ląstelių. Tačiau ji turi ir savų trūkumų:

 • Skrendu.lt rašoma, kad oro linijos pasilieka teisę bet kada paprašyti raštiško tėvų sutikimo. Tai reiškia, kad vaikui skrendant su palydovu, notaro patvirtinto sutikimo gali būti pareikalauta net ir keliaujant į ES zonoje esančią šalį.
 • Vaikas yra lydimas ir prižiūrimas tik lėktuve bei oro uosto teritorijoje;
 • Tėvai savo atžalą gali perduoti palydovui tik prieš pat skrydį, todėl nemažai laiko tenka praleisti oro uoste belaukiant;
 • Vaiko palydos paslauga yra teikiama tik skrendant lėktuvu. Keliaujant kitais būdais tėvai dažnai yra priversti palydovo ieškoti savarankiškai, kas reikalauja nemažai laiko bei pastangų.
 • Kai kurios oro linijos reikalauja, kad vaiko ir jį lydinčio asmens bilietai būtų nupirkti tuo pačiu metu. Todėl pasitaiko atvejų, kai tėvai, nupirkę bilietus skirtingu laiku, susiduria su nemalonia staigmena ir papildomomis išlaidomis;

Mūsų paslaugos

Siekdami pagerinti situaciją ir numesti naštą nuo Jūsų pečių, mes siūlome pilnavertę vaiko arba neįgalaus asmens palydą, kuri neapsiriboja oro uosto bei lėktuvo teritorija. Lydime artimą Jums asmenį Lietuvoje ar už jos ribų, padedame keliaujant tiek lėktuvu, tiek bet kuriuo kitu transportu.
Mūsų teikiama paslauga – tai ne tik žmogaus palydėjimas iš taško A į tašką B. Tai visapusiška jo priežiūra bei komforto užtikrinimas kelionės eigoje. Lydime žmogų ir tolimose kelionėse, su persėdimais arba be jų. Jei žmogus yra senyvas ar neįgalus, mes užtikriname maksimalų rūpestį pagal visus užsakovo reikalavimus.
Jungtinėse Amerikos Valstijose tokia paslauga vadinama „vaikų ir senelių palyda“ ir jau yra įgavusi populiarumą – paklausa didėja kiekvieną dieną ir žmonės neturi susimąstyti su kuo išleisti artimą žmogų į kelionę. Deja, Lietuva šioje srityje atsilieka – esame pirmoji įmonė, siūlanti panašaus pobūdžio paslaugas.

Kas atlieka šį darbą?

Darbą atlieka tik patikimi specialistai, turintys specialų paruošima bei patirtį (įpatingai tai reikalinga kai eina kalba apie vaikų lydėjima). Rinkdami palydą mes visada atsižvelgiame į lydimo asmens amžių ir poreikius, užsakovo pageidavimą. Mūsų specialistai – tai patyrę pedagogai, kelionių gidai, apsaugos darbuotojai ir kitų specialybių asmenys, gebantys tinkamai pasirūpinti lydimu asmeniu pagal užsakovo pageidavimą.

Kokias paslaugas teikiame?

Vaiko/paauglio palyda „nuo durų iki durų“

Mūsų palyda neapsiriboja oro uosto ir lėktuvo teritorija – pasiimame žmogų iš sutartos vietos (gali būti bet kur užsienyje) ir pristatome į sutartą vietą. Kelionės metu rūpinamės lydinčiu asmeniu ir prižiūrime jį, visapusiškai atstovaujame tėvus arba tiesiogiai paslaugos užsakovus. Paslaugą teikiame ne tik Lietuvoje bet ir keliaujant po ES šalis, už Šengeno ribų. Kokiu būdu bekeliautų Jūsų atžala (lydimas asmuo) – lėktuvu, traukiniu, automobiliu, autobusu, laivu ar keltu – vaiką saugiai pristatysime iš taško A į tašką B. Neretai lydime asmenis į ilgesnę kelionę su daug persėdimų, kur tenka nemažai skirsti, važiuoti ir vėl skristi…

Šią paslaugą dažniausiai užsisako:

 • Tėvai, kurie neturi laiko ar galimybių lydėti vaiko į oro uostą ar kita paskirties taška, laukti kartu skrydžio ar ieškoti, kas galėtų jį pasitikti po išsilaipinimo;
 • Tėvai (vaikai) , gyvenantys užsienyje ir norintys pasiimti vaiką (senus tevus, neįgalius asmenis) į svečius atostogų ar švenčių metu bei pargabenti juos i jų nuolatinę gyvenama vieta;
 • Tėvai, norintys išleisti savo atžalą į svečius pas gimines, gyvenančius svetur;
 • Tėvai, išleidžiantys vaiką į stovyklą užsienyje atostogų metu;
 • Vaikai norėdami pasikviesti tėvus (nedrystančius keliauti be prižiūrinčio asmens);
 • Kitos priežastys kai reikalingas lydėjimas įvairių asmenų (jei reikalinga ne tik lydėjimas bet ir apsauga).

Atostogos su vaiku/paaugliu, senyvo amžiaus ar neįgaliu gal būt nedrystančiu keliauti suaugusiu asmeniu
Siūlome visišką tėvų atstovimą vaiko atostogų metu. Paimame vaiką (vaikus arba kitus asmenis) iš namų, nuvežame/nuskraidiname į reikiamą vietą, atostogaujame kartu, o po atostogų pristatome atgal į namus (ši paslauga galima taip pat galima invalidams, senyvo amžiaus žmonėms… Siūlome šia paslauga asmenims kurie vieni nedrįsta ryžtis kelionei be priežiūros patyrusio keliautojo). Paslaugą teikiame tiek keliaujant į tam tikrą vieną atostogų vietą (kurortą), tiek sudėtingesnio kelionės maršruto atveju.

Kokiais atvejais teikiame paslaugą:

 • Vaikui atostogaujant kurorte Šengeno zonoje ar už jos ribų;
 • Kelionės aplink Europą ar kitus žemynus (aplankant daug šalių, su nakvynėmis skirtingose vietose);
 • Turistinių kelionių atvejais (žygiai į kalnus, laipiojimas, slidinėjimas, nardymas ir kitos ekstremalaus pobūdžio kelionės);
 • Kelionės kruiziniu laivu (su būtinybe išsilaipinti įvairiose ne tik Šengeno zonos šalyse);
 • Ir tuo atveju, kai į atostogas kartu norima išleisti kelis vaikus/paauglius;
 • Kiti atvejai…visi atvėjai yra mums idomūs ir svarstytini, klauskite – aptarsime jūsų konkrečia situacija.

Senyvo amžiaus/neįgalaus asmens palyda

Neretai pasitaiko, kad senyvo amžiaus žmonės bijo keliauti vieni. Toks atvejis ypatingai dažnas tarp žmonių, nesusidūrusių su kelionėmis, turinčių kokių nors judėjimo trukdžių ar neįgalumo požymių ir t.t. Artimiesiems neturint laiko keliauti kartu, tai gali tapti nemenka problema. Tai ypatingai aktualu tais atvejais, kai į svetimą šalį vykstama ne pas giminaičius į svečius, o gydymo arba bet kuriais kitais tikslais.

Bet mes siūlome sprendimą. Lydime senyvo amžiaus/neįgalius ir kitus asmenis kelionės metu. Saugiai pristatome iš taško A į tašką B, užtikriname maksimalų rūpestį pagal visus poreikius bei užsakovo reikalavimus. Paslaugą teikiame Lietuvoje bei už jos ribų. Padedame keliaujant tiek lėktuvu, tiek bet kuriuo kitu transportu, su persėdimais arba be jų. Kelionės metu stengiamės užtikrinti lydimam asmeniui maksimalų komfortą bei malonumą. Galima ir kelių asmenų palyda.

Atostogos su senyvo amžiaus/neįgaliu arba kitu asmeniu
Vaikai neretai perka kelialapius savo senyvo amžiaus tėvams, norėdami padėti jiems prasiblaškyti. Deja, tėvai dažnai bijo keliauti vieni dėl negalios arba nesaugumo jausmo. Stengdamiesi išspręsti iškilusią problemą, artimieji dažnai kreipiasi į mus.

Lydime senyvo amžiaus/neįgalų asmenį kelionės metu, kartu praleidžiame atostogas, užtikriname maksimalų rūpestį pagal visus užsakovo norus bei reikalavimus. Paimame žmogų iš namų, nuvežame/nuskraidiname į reikiamą vietą, atostogaujame kartu, o po atostogų pristatome atgal į namus. Kelionės metu atsižvelgiame į visus kliento poreikius bei pageidavimus. Stengiamės užtikrinti malonų, aukščiausios kokybės poilsį. Galimos atostogos tiek su vienu, tiek su keliais asmenimis vienu metu.

Ką būtina žinoti

Norint pasinaudoti bet kuria iš aukščiau paminėtų paslaugų, būtina sutvarkyti visus reikalingus dokumentus bei leidimus. Kartais tai padaryti reikia notariškai patvirtinant. Atsižvelgdami į kelionės tipą, mes visada pasidomime, kokie dokumentai yra būtini ir informuojame apie tai užsakovą.
Jeigu susidomėjote – kviečiame konsultacijai. Įvertinę Jūsų norus bei lūkesčius mes nuspręsime kaip užtikrinti ne tik Jūsų maksimalų pasitenkinimą, bet ir lydimo asmens komfortą bei šypseną.