Restoranas „Pica Max“ – Neblogas bandymas prekybos centre…

Prekybos centruose ar jų prieigose įsikūrę restoranai ir kavinės tikrai nėra naujiena. Vienas jų, esantis Rygos gatvėje, Vilniuje, žvarboką dieną kviečia užsukti ir prekybos centro „Rimi“ lankytojus. Greta čia veikiančios „Pica Max“ įrengta patogi, erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, visai arti jos – įėjimas į piceriją ir ant langų akį traukiančios ryškios akcijų iškabos vilioja užsukti ir įsitikinti, ar ir pačioje picerijoje viskas taip gerai apgalvota.

Tiesa, pirmiausia reikėtų dar šį tą paminėti apie automobilių stovėjimo aikštelę – vietų joje tikrai netrūksta, tačiau štai laiko gali ir pristigti. Kitaip tariant, pavalgyti, atsigerti ar pasmaguriauti duota pusantros valandos. Jei kramtai ilgiau – teks ir už stovėjimą mokėti. Kita vertus, vargu bus noro užsibūti ilgiau – picerijoje gana vėsu. O nepaisant to, kad vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, akivaizdu, tikrai veikia – kvapų, deja, nestinga. Beje, kad kavinėje kiek per šalta, veikiausiai, pritartų ir personalas, o apie tai byloja jų apranga – juodi džemperiai su ryškiaspalve „Pica Max“ atributika. Prie jų kruopščiai priderintos timpos ir balti sportbačiai. Grožį ar estetiką įžvelgti sunku, bet juk svarbu šilta. Šiaip ar taip, personalo stipriai peikti negalima – dirba gana greitai. Gal tik kiek stebina neįprastas pasirinkimas už baro tupėti (o gal taip stengiamasi netrikdyti lankytojų savo kalbomis? Na, kad ir kaip būtų, tokios pastangos tikrai atkreipia dėmesį.) Be to, nors aptarnavimas ir nestringa (valgiaraštis, užsakymas, sąskaita ir grąža atkeliauja operatyviai) – šypsenos čia nesulauksi.

Bet šypsotis tikrai yra dėl ko. Štai, pavyzdžiui, ant staliukų stovintis dienos pietų valgiaraštis kelia nemenką šypseną. Nepaisant to, kad yra atspausdintas ant paprasto balto lapo, tai dar ir labai įdomiai užrašytas. Viskas šioje įstaigoje yra dienos sriuba. Net jei tai yra kepsnys ar salotos. Įprasto valgiaraščio situacija geresnė: čia ir lapai padorūs, ir picos tikrai yra picos. Pastarųjų nemažai, galima rinktis pagal pageidaujamas sudedamąsias dalis, kelis variantus rastų ir nevisavalgiai, ir norintys užkąsti ne picų apskritai. Galima sakyti – tipinis picerijų valgiaraštis. Išlaikyta net tendencija pateikti atskirą desertų ir gėrimų valgiaraštį. Kainos taip pat įprastos – didžiąją picą galima gauti už 10-12 eurų. Tiesą pasakius, viskas atrodo kaip gana tiksli didžiųjų picerijų tinklų kopija – palubėse net kaba didžiuliai televizoriai, transliuojantys sporto kanalus. Nors štai interjeras skiriasi kardinaliai.

Pica MAx

Pastarasis, ko gero, yra pati geriausia šios kavinės dalis. Puikiai suderintos spalvos, išlaikyta dizaino vienovė, papildyta neįkyriais, tačiau unikaliais sprendimais: forminių veidrodžių koliažu ant sienų (geriausia tai, kad jie tiesiog blizga – jokių pirštų žymių ar gėrimų lašelių), dirbtine žaluma, aplink centrinę staliukų eilę, dailiomis sienų plytelėmis ir šiuolaikiškais, savo funkciją atliekančiais šviestuvais. Būtų galima skirti ir dešimt balų, jei ne švaros stoka. Nors prie veidrodžių ir neprikibsi, štai aptaškytos sienos, nesiurbtas kilimas ir tragiškai purvinos grindys gerokai liūdina (kyla mintis, kad pastarosios per dieną taip ir nebūna valomos – nesunku suskaičiuoti, kiek klientų šiandien jau aplankė „Pica Max“) ir staleliai, regis, valomi tik ten, kur sėdėjo lankytojai. Zona aplink reklaminius stovelius pilna dulkių ir trupinių. Visą šį grožį dar labiau apkartina neapgalvotas kabyklų išdėstymas – jos ties praėjimu, kuris ir taip siaurokas, tad tenka brautis pro paltų džiungles.

Pica MAx

Kalbant apie picerijos išdėstymą apskritai – jis neblogas. Erdvė nedidelė, gerai matoma personalui, prie visų staliukų galima prieiti iš bet kurios pusės (salę galima apeiti ratu) – patogu ir klientams, ir darbuotojams. Komforto nesumažėja ir atsisėdus – sofutės minkštos, gal galėtų būti kiek aukštesnės, stalai taip pat patogūs, tik jau apsitrynę ir apsidaužę. Neblogai įsitaisius galima ir šio to paragauti, pavyzdžiui, šviežiai spaustų sulčių. Rūgščių ir beveik be tirščių. Skiestų, žinoma. O kad ir kiek vaisių ten būtų – jie tikrai ne aukščiausios kokybės. O ką jau kalbėti apie patiekimą – pigi, reklaminė stiklinė ir šiaudelis. Jokios lėkštutės ar servetėlės. Labiau nei šios sultys nenuvilia nei atidarytos virtuvės durys ir iš ten sklindantys skutamų bulvių garsai, nei per radijo stotį nuolat girdimos reklamos, nei ausis rėžiantis skambutis, kai paruošiamas užsakytas patiekalas, nei nuvalkioti plastikiniai sąskaitos dėkliukai, kokių jau retai kur galima pamatyti, nei… Daugiau nei du eurai grąžos MONETOMIS.

Pica MAx

Nors „Pica Max“ interjeras pagirtinas – minimalistinis, modernus stilius atrodo skoningai – kelios detalės viską apkartina. Galbūt tai ir lemia, kad lankytojų čia ne itin gausu. Visgi, ir širdies juos aptarnauti neįdėta – prie pat įėjimo į kavinę paliktas prekybos centro vežimėlis, iš už baro kyšantys valikliai, atsibodę valgyklos tipo sriubos dubenėliai ir lėkštės, švara ir patiekalų kokybė nustelbia net didžiausias pastangas paversti šią vietą jaukia.

Pica MAx

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.