Pekino svetainė

Pasistengta persistengti

„Pekino svetainė“, įsikūrusi Vilniaus S. Nėries gatvėje, yra vieta, iš kurios galima pasimokyti vieno labai svarbaus dalyko – vilioti klientus. Nors šio restorano eksterjeras niekuo neypatingas, o lokacija ir stovėjimo galimybės taip pat nežavi, vos pritemus pro didelius langus atsiveria žvaigždėtas dangus. Ir tas dangus visai ne lauke, o restorano viduje. Visai nesvarbu, ką lankytojai pamatys pravėrę duris, tačiau galybė mažyčių lempučių tikrai atkreipia dėmesį ir gundo užsukti.

 

Pekino Svetainė

 

Interjeras ir idėja

Visgi, dailiųjų lempučių sukurta iliuzija subliūkšta vos pasiekus restorano duris. Čia puikuojasi ranka rašyti įspėjimai apie atsiskaitymą tik grynaisiais ir daiktų saugumą. Informacija, bent dalis jos, svarbi, tačiau reikėtų susimąstyti apie estetiškesnį pateikimo būdą.

Įėjus į vidų nėra kuo nei nusivilti, nei stebėtis. Kaip ir buvo galima tikėtis kinų restorane – dominuoja raudona spalva, bambuko detalės ir hieroglifai. Apskritai Kinijos dvasia alsuojančių detalių tikrai netrūksta, gal net priešingai – čia galima pamatyti visko, kas bent kiek artima šiai kultūrai. Tai ir porcelianinės vazos bei arbatos servizai, ir drakonų bei varlių statulėlės, ir popieriniai šviestuvai, ir akvariumai… Tiesą pasakius, visa tai taip chaotiškai išdėliota, kad idėją kiek gadina. O kokybės stoka (pavyzdžiui, dirbtiniai, visai nenatūraliai atrodantys bambukai ir prairusios pertvaros) dar ir nupigina. Juk visiems žinoma, kad svarbiausia kokybė, ne kiekybė. Deja, bet šiame restorane kokybės bei estetikos stokoja net ir tie interjero sprendimai, kuriuos būtų galima pagirti. Štai, pinti baldai. Ir gražu, ir nenuvalkiota, bet jie tokie nušiurę, kad baisu ir atsisėsti. Arba jau minėtos bambukinės pertvaros – išties kiniška ir privatumo suteikia – tik jau taip pat reikėtų pagalvoti apie keitimą. Kaip ir drabužių kabyklų, kurios, maža to, kad yra apsitrynusios, tai ir visos skirtingos.

 

Pekino Svetainė

 

Originaliai, tik, deja, ne gerąja prasme, „Pekino svetainėje“ padengti staliukai. Jei apie tragiškas pigias staltiese iš turgaus apskritai nėra ką kalbėti, tai ant jų uždėti stiklai tikrai verti dėmesio. Negražu ir nepatogu: stiklai subraižyti, o ir rankas pasidėti šalta, nejauku. Jei tai idėjos dalis – vertėtų kažką keisti, jei taupymo sumetimai – geriau jau pataupyti kitur.

 

Pekino Svetainė

 

Neblogai būtų atsisakyti ir dirbtinių puokštelių ant stalų. Juk tikrai nebūtina užtvindyti restorano visais įmanomais Kinijai būdingais sprendimais. Ypač tais, kurie neturi nieko bendra su estetika. O ką jau kalbėti apie tas detales, kurios ir su Kinija neturi nieko bendra. Pavyzdžiui, populiarieji žurnalai, taksi įmonės reklama, aprašinėti lapeliai ir kitos smulkmenos ant baro užgožia taip tvarkingai lentynose išrikiuotus alkoholio butelius, netoliese kabančius paveikslus ir kitus visai tvarkingus sprendimus.

Pekino Svetainė

Personalas ir aptarnavimas

Na, jei restorano interjerą yra dėl ko kritikuoti, prie personalo prikibti būtų sunku. Tokiu maloniu, šiltu aptarnavimu retai kur galima pasidžiaugti. Akivaizdu, kad klientai tai vertina. Puikiai išlaikyta pusiausvyra tarp familiaraus ir oficialaus bendravimo su lankytojais veikiausiai ir lemia tai, kad „Pekino svetainėje“ taip jauku. Atrodo, kad klientai čia jaučiasi kaip namie, o vaikai net atbėga pasisveikinti su padavėja. Vienas menkutis trūkumas – skirtingu laiku atneštas toks pat patiekalas. Nors padavėja ir perspėjo, kad antroji porcija greit bus, gerokai etiškiau jų abiejų sulaukti virtuvėje.

Valgiaraštis: įvairovė, kaina ir kokybė

Gana neetiška ir klientams pateikti tokius siaubingus valgiaraščius. Apiplyšę, nuplyšę ir perplyšę taip, kad net nemalonu imti į rankas. Lipniosios juostelės čia, panašu, daugiau nei popieriaus. Žodžiu, vaizdas tikrai gąsdinantis. Ne daugiau estetikos ir viduje: skirtingi puslapiai, pigus popierius, susiglamžiusios įmautės… O ką jau kalbėti apie tuos, kurie puikuojasi ant stalelių, po stiklu. Čia užkišto ryškaus oranžinio popiergalio būtų sunku nepastebėti. Arba lygiai tokio pat suskaldytame stovelyje. Gerai, kad džiugina bent turinys. Prie valgių gausos, asortimento ir kainų nėra ko prikibti. Valgiaraštis tikrai gausus, o labai nemenką porciją su garnyru galima gauti už 5-6 eurus. Žodžiu, kainos, kokybės ir kiekybės santykis šiuo atveju džiuginantis.

 

 
Pekino Svetainė

Kitos detalės

Pagirti „Pekino svetainę“ verta ir dėl to, kad tai gana rami vieta. Bent ritmais iš Kinijos neperspausta. Nors televizorius ir nelabai dera, jis bent atlieka savo funkciją. Visgi, ar tai tikrai privalumas – galima ir sudvejoti. Nebent esi didelis televizijos kanalo „LNK“ gerbėjas ir nenori praleisti nė vienos programos net vakarieniaudamas restorane.

Dar vienas keistesnių sprendimų – grindys, kurios tiesiog… Baigiasi ties staliukais. Originalu, nieko nepridursi. Tik stotis nuo stalelio reikia itin atsargiai, antraip už tų originalių grindų gali ir užkliūti. O tai gali baigtis ne itin maloniai, nes be kita ko, švaros restorane tikrai stinga, kampuose tiesiog pūpso dulkių ir smėlio kalnai.

Pekino Svetainė

Atvira čia ir virtuvė, tad garsų ir kvapų apstu. Nors restorano patalpose ir riogso į gartraukius panašūs įrenginiai, nei dailiai užmaskuoti, nei tinkamai įjungti jų, deja, nepavyko. Kaip ir suderinti indų. Tik arbata (ir tik arbatinuke!) patiekiama porcelianiniuose induose – visi kiti gėrimai ir patiekalai atkeliauja paprastuose puodeliuose ir įprastose lėkštėse. Kaži ar verta laikytis idėjos, kurios negebi įgyvendinti iki galo. Verčiau pasirūpinti švara ir tvarka užuot kimšus visas įmanomas su restorano koncepcija susijusias detales.

Pekino Svetainė

Pekino Svetainė

Pekino Svetainė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.