„Gusto blyninė“ – Vieta skirta niekam

„Gusto blyninė“ puikuojasi užrašas ant Laisvės prospekte, Vilniuje, įsikūrusios kavinės. Ir laimė, jei čia užsukti pataikai savaitgalį, antraip, per duotą valandą nemokamai aikštelėje laikyti automobilį, gali ir nespėti perskaityti užrašo, o ypač – pavalgyti. Kita vertus, juk blynai greitai kepa…

O kad jie čia tikrai kepa, gali užuosti vos pravėrus blyninės duris. Tiesa, nors kvapas nėra įkyrus ir bent ne riebalų, ventiliavimo sistema pliuso nenusipelnė. Taigi, blynai. Blynų čia nestinga – jų gausu ne tik valgiaraštyje (asortimentas tikrai nenuvilia: miltų, bulvių, grikių, špinatų ir kokios tik nori kitokios tešlos, galybė skirtingų stilių ir įdaro rūšių), bet ir kaip dekoro elementų. Dailiai iškabinti virš keptuvių jie neleidžia pamiršti, kad esi užsukęs į blyninę. Atrodo apgalvoti ir kiti interjero elementai, juk kas blynus mėgsta labiau nei vaikai? Pastariesiems čia veiklos nestinga – kone pusę kavinės užima žaidimų aikštelė. Kartu su palubėje įsitaisiusiais pliušiniais meškiukais, animacinių veikėjų iliustracijomis ant sienų ir pasakų knygą primenančiu valgiaraščiu išeina visai nebloga kompozicija. Visgi… Ta kompozicija čia ir nutrūksta. Tiksliau, ją nutraukia dirbtinės gėlės, gamtos motyvais puoštos užuolaidos, rimtų dėdžių veidai nespalvotuose paveiksluose ir ypač garsiai skambanti šiuolaikinė muzika (nesinori net prisiminti, kokia maišalynė ošia galvoje, kai tą muzika papildo dūkstančių vaikų krykštavimas). Kyla klausimas, kokiam klientui skirta ši vieta. Komforto čia nėra nei vaikams, nei suaugusiesiems. Ką jau kalbėti apie labai dviprasmius interjero ir dekoro sprendimus.

Gusto blynine

Gusto blynine

Ir triukšmas – tikrai ne vienintelė problema. Dėmesį reikėtų atkreipti ir į staliukų išdėstymą. Vaikai po visą kavinę gali važinėtis žaislinėmis mašinytėmis, tačiau čia taip ankšta, kad ir prasilenkti nėra kur, ką jau kalbėti apie karštus patiekalus nešančias padavėjas ir po kojomis zujantį transportą. Akivaizdu, kad nepagalvota ne tik apie patogumą, bet ir apie saugumą. Na, gal dar ir apie švarą bei sveikatą. Atrodytų, „Gusto blyninėje“ labai laukiami ir klientai su mažesniais vaikais – maitinimo kėdučių asortimentas beveik nenusileidžia blynų – bet… Vargu ar kils noras ten sodinti vaiką, jei po ranka neatsiras nieko, kuo tas kėdutes būtų galima nuvalyti. O dar ir dvejos, nuolat varstomos durys į lauką, sukelia nemenką skresvėjį, kuris ne į naudą ne tik sėdintiems prie staliukų, bet ir ypač tiems, kurie sukaitę siaučia žaidimų zonoje. Tiek tos orientacijos į vaikus. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad čia siekta sukurti tikrą pasakų šalį, štai kas iš tiesų slypi už galybės žaislų ir dekoracijų.

Gusto blynine

Blyninėje netrūksta ir kitų keistų sprendimų. Pavyzdžiui, vos įėjus pasitinka didžiulis pramoninis šaldiklis. Kaip vėliau paaiškėja, jame laikomi blynai, kuriuos galima įsigyti už pusę kainos! Šiai informacijai paskelbti skirti net du paskutiniai valgiaraščio puslapiai. Akivaizdu – „Gusto blyninė“ tikrai laikosi nuostatos, kad reklamos niekada nebus per daug. Tai šiek tiek liūdina. Kaip ir greta gausybės blynų įtraukti kepsniai ar net atskiras, tik picoms skirtas, valgiaraštis. Kiek nedaug reikia ir originali blyninė virsta įprasta kavine be aiškios idėjos.

Gusto blynine

Tos idėjos stinga ir kalbant apie baldus. Nepaisant to, kaip arti vienas kito yra, tai dar ir norint juos pastumti, tenka gerokai pavargti. Kam to reikia? Mat kitaip ir maitinimo kėdutė prie stalo netelpa. Patys staliukai – labai neapgalvoto dydžio. Arba didžiuliai, arba tokie ankšti, kad net dviese sunku išsitekti. Ką jau kalbėti apie tai, kai reikia pasistatyti dvi lėkštes, kuriose lygiai taip pat netelpa atnešti blynai. Norint juos supjaustyti, padažus tenka statyti ant stalo, šalia lėkštės. Juos iš karto patiekti atskirai būtų ne toks jau sudėtingas sprendimas. Patys blynai nėra prasti, tik ganėtinai jaučiasi soda. Nors kaina nemenka – priklausomai nuo blynų rūšies, už tris vienetus gali tekti pakloti ir link šešių eurų – porcijos adekvačios.

Gusto blynine

Ko nebūtų galima pasakyti apie kitus dalykus. Pavyzdžiui, paltų kabyklų kiekį. Palyginti su taip suspaustais staliukais, pastarųjų čia tikrai mažoka. Keblumų kyla ne tik su apranga, bet ir apavu. Bent dalyje „Gusto blyninės“ pageidaujama vaikščioti be lauko avalynės (matyt dėl vaikų saugumo!), tačiau kur tos ribos – nei nurodyta, nei personalas teikiasi pasakyti. Bet nėra ko stebėtis, nes personalas apskritai nėra iš maloniųjų ar pastabiųjų. Nesivargina nei trūkstamo valgiaraščio atnešti, nei nurinkti nešvarių indų nuo ir taip labai ankšto staliuko. Na, bent maisto ilgai laukti nereikia – darbas už baro virte verda. Tik tas baras nelabai tvarkingas – apkrautas, veikiausiai, maistui išsinešti skirtais indeliais, alkoholio buteliais ir įvairiausiais informaciniais stendais. Ant baltų popieriaus lapų atspausdintos ir pasieniuose suklijuotos informacijos sunku būtų nepastebėti. O dar turint omeny apšvietimo sprendimus. Žinoma, taupiosios lemputės naudingos visiems, tačiau reikėtų turėti omeny, kad įsuktos į lubose montuojamus šviestuvus jos atrodo mažiausiai keistai.

Gusto Blynine

Ir vis dėlto, visa tai niekis, palyginti su perdėtu universalumu ir noru įtikti. Kad idėja būtų prasminga, svarbu ją puoselėti, o ne siekti greta jos įdiegti universalius sprendimus. Kitaip tariant, jei esi blyninė – tai ir reikia kepti blynus, o ne picas. Jei tavo klientas – vaikas, tai ir reikia pasirūpinti juo, o ne pigiais triukais masinti vaikų turinčius suaugusiuosius.

Gusto Blynine

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.