Bankrotas

Deja, niekas nėra apsaugotas nuo bankroto grėsmės. Jei skolų dydis yra lygus pusei įstatinio kapitalo sumos – tai požymis, kad metas skambinti pavojaus varpais. Tokiu atveju yra būtina pagalbos kreiptis į profesionalus. Priemonių reikia imtis jau pastebėjus pirmuosius galimo bankroto požymius. Kitu atveju gali būti per vėlu.

Norint pašalinti problemą laiku, reikia žinoti kaip ją atpažinti. Šiuo atveju apie artėjantį bankrotą gali signalizuoti keletas dalykų. Jei apyvarta yra nepastovi, o darbuotojams atlyginimų ar atostoginių išmokėti nėra iš ko – tai pirmasis ženklas, kad įmonėje kažkas vyksta ne taip. Negavęs atlyginimo darbuotojas gali kreiptis į darbo ginčų komisiją. Komisija dažniausiai gina darbuotojo poziciją, o tai ne tik neigiamai veikia darbdavio reputaciją, bet ir sukelia nemažai papildomų rūpesčių ir išlaidų.

Dar vienas ženklas – kai trūksta lėšų atsiskaityti su produkcijos tiekėjais. Ši situacija yra itin pavojinga, nes dažnas su ja susidūręs įmonės savininkas žengia pražūtingą žingsnį – bando naudotis kitų šaltinių pinigais. Tokiu atveju verslininkas praranda situacijos kontrolę, nes kreditorius gali bet kada iškelti bankroto bylą pats. Panašiai gali nutikti, jei trūksta lėšų valstybiniams mokesčiams sumokėti. Tokiu atveju gali išregistruoti įmonę iš registro Sodra ar kita valstybinė įmone kuri negauna laiku mokamų įmokų valstybei.

Vienas pavojingiausių artėjančio bankroto požymių – kai įmonė susiduria su lėšų trūkumu ir nebegali atsiskaityti už patalpų nuomos paslaugas. Nesulaukęs pinigų, patalpų šeimininkas turi teisę atjungti šildymą ar elektrą, tokiu būdu užkirsdamas kelią tolimesnei įmonės veiklai. Ginčo atveju patalpų šeimininkai dažniausiai atranda pakankamai argumentų, kas privertė griebtis tokių drastiškų priemonių, todėl patys tą ginčą ir laimi.

Kokia sunki situacija bebūtų, nėra padėties be išeities. Juk bankrotas yra ne kas kita, kaip netikslingai vykdomos įmonės veiklos pasekmė, o tai užtraukę baudžiamają atsokomybę ne tik įmonės vadovui bet ir kitiems materialiai atsakingiems asmenims, tame tarpe ir buhalterei. Laiku likvidavus priežastį, galima pakeisti ir verslo likimą. VMUS ekspertai turi nemažai patirties likviduojant žalingos veiklos pasekmes, todėl ne tik patars, bet ir padės ištaisyti situaciją. Žinoma, jei dar nebus per vėlu.

Ką darome:

  • Padedame užkirsti kelią netikslingai ir žalingai veiklai, atsiradusiai dėl lėšų trūkumo ir galinčiai privesti prie bankroto;
  • Padedame išsaugoti Jūsų turtą. Patariame ką daryti, kad jis neatitektų bankroto administratoriams;
  • Jei bankrotą iškelia tiekėjas – sprendžiame kaip grąžinti skolas, ieškome tinkamo kreditavimo, iškeliame grafikus ir atsiskaitymo būdus;
  • Tarp mūsų partnerių yra nemažai bankroto administratorių, kurie suteiks konsultaciją ir padės išspręsti atsiradusias problemas;
  • Prireikus padedame paruošti dokumentus bankroto administravimui;
  • Padedame užkirsti kelią Jūsų turto švaistymui. Patariame, ką daryti, kad neįvyktų Jūsų turto išpardavimas per bankroto administratorius.

Jei pastebėjote bent vieną išvardytų pavojaus ženklų – nedelsiant kreipkitės konsultacijos į VMUS. Išnagrinėję Jūsų situaciją, mes pasistengsime ją ištaisyti. Juk priemonių imtis yra būtina kuo greičiau, kol skirtumas tarp skolų ir galimybių jas sumokėti nepasiekė atitinkamo dydžio.
Kreipkitės, suteiksime daugiau info apie apie galimybes ir gresiančias pasėkmes.